Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Medová detoxikačná masáž

Medová masáž telo zbavuje toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele. Pumpovacími hmatmi sa vysávajú nečistoty a jedy zo životného prostredia, potravín, liekov nahromadených v tele človeka. Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku.

Bankovanie – vákuová masáž

Bankovanie je alternatívna liečiteľská metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi. Je na mieste otázka: “Čo sa deje v procese bankovania?” banka sa priložením na pokožku prisaje podtlakom na priložené miesto. Podtlakom prasknú kapiláry a vytvorí sa krvný výron. Na tomto mieste sa lokálne zvýši prívod krvi a kyslíka. Výsledkom je rýchla metabolizácia a regenerácia tkaniva. Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy, reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, chronickej únave a ďalších diagnózach. Bankovanie nemôžeme vykonávať v prípadoch, keď je zvýšená telesná teplota, horúčkovité stavy, celková vyčerpanosť organizmu, onkologická liečba.

Rituál personalizovaného pílingu a relaxačnej masáže

Doprajte si pocit luxusu prostredníctvom celotelového pílingového ošetrenia spojeného s relaxačnou masážou s využitím značkovej francúzskej kozmetiky od spoločnosti SOTHYS PARIS. Táto unikátna telová procedúra obnáša profesionálne pílingové ošetrenie cukor a soľ a následne špeciálnu relaxačnú masáž. K týmto dvom procedúram je pridané aj senzorické ošetrenie kde si môžte sami vybrať z nami ponúkaných vôní ako je napríklad FRANGIPANI a SLIVKA ktorá vás prenesie do tropického raja na vlnách delikátnej a zmyselnej vône s kvetinovymi, exotickými a tropickými tónmi.

Športová masáž

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Ak masér pripravuje telo na športový výkon, využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chce uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva jemné relaxačné trenie.

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž predstavuje prírodnú liečbu, ktorá využíva hmaty klasickej masáže a koncentrované energie esenciálnych olejov získaných z rastlín. Oleje pôsobia v najhlbších vrstvách tela, mysle a duše, kde môže regulovať psychické ako aj fyzické procesy.

Bambusová masáž

Ide o veľmi účinnú a príjemnú procedúru, ktorá v sebe zahŕňa prvky nie len thajskej, čínskej a shiatsu masáže, ale aj lymfodrenáže a klasickej masáže. Pri bambusovej masáži sa používajú bambusové tyče rôznej veľkosti určené pre dané partie tela. Účelom bambusovej masáže je vyvolať väčšiu stimuláciu a prekrvenie tkanív, čo sa pozitívne prejavuje na rýchlejšej regenerácii a relaxácii celého pohybového aparátu.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž horúcimi lávovými kameňmi (Hot Stone Massage) je jednou z najlepších terapií na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetických dráhach) a rozprúdia energiu v tele. Táto masáž pôsobí antistresovo, využíva sa aj v oblasti psychiky, pretože odoberá negatívnu energiu. Pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Estetická masáž sa využíva na zlepšenie tonizácie svalstva i na pôsobenie proti celulitíde.

Relaxačná masáž chodidiel

Je súbor klasických masážnych hmatov s využitím esenciálnych olejov s cieľom hĺbkového uvoľnenia , relaxácie a regenerácie chodidiel a lýtok.

Telové rituály s Pure Fiji – TOKORIKI

Luxusný rituál TOKORIKI v sebe zahŕňa :

– ošetrenie celého tela peelingom

– hydratácia pokožky prvotriednym kokosovým olejom

– masáž celého tela horúcimi mušľami

– celotelový zábal s aplikáciou kokosového masla.

Telové rituály s Pure Fiji – MATAMANOA

Fidžijská masáž MATAMANOA teplými a studenými morskými lastúrami v sebe spája liečebný účinok cieleného prehrievania a intuitívnú energetickú masáž.

Kokosová vlna

Kokosová vlna obsahuje celotelovú masáž teplými kokosovými mešcami a celotelový zábal v masle a kokosovej drti.Táto luxusná procedúra pomáha zvyšovať celkovou telesnú i duševnú kondíciu. Uvoľňuje stuhnuté svalstvo, Napomáha pri regenerácií síl a pozitívne ovplyvňuje psychický stav organizmu.

Liečebná masáž s prvkami reflexnej terapie

Táto jemná technika v sebe zahŕňa súbor hmatov klasickej masáže. Klasická masáž patrí k veľmi starým liečebným procedúram( prvé zmienky o masáži pochádzajú s Číny asi z roku 3700 PNL). Masáž využívame pri podpore a udržiavaní zdravia, liečbe chorôb a prinavrátení stratených funkcií. Účinky masáže možeme rozdeliť na priame a nepriame. K priamim účinkom zaraďujeme zlepšenie prekrvenia. Vďaka lepšiemu prekrveniu sa v danom tkanive urýchly metabilizmus, zrýchli sa odtok odpadových látok, vstrebávanie opuchov a krvých výpotkov. Normalizuje sa svalový tonus a tým sa zlepší činnosť svalov a zmieňuje bolesť pohybového aparátu. Medzi nerpiame účinky klasickej masáže patrí zvýšené prekrvenie telových orgánov, zlepšená výmena kyslíka a oxidu uhličitého, zlepšenie toku žilovej krvi a tým pádom priaznivý účinok na činnosť srdca. Do klasickej masáže vsúvame prvy reflexnej masáže. Reflexná masáž posobí v mieste druhotne vzniknutých reflexných zmien na koži a v podkoží. Príčinou vzniku týchto reflexných zmien je porucha vnútorného orgánu. Manuálnym zásahom ovplyvňujeme reflexné zmeny, čo má následne pozitívny vplyv na funkciu vnutorných orgánov. Kombináciou týchto účinkov masáže dochádza k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu po fyzickej ako aj psychickej stránke v rámci harmonizácie a relaxácie organizmu.